EK Partners

Blog

Daňová úskalí při příjmu služeb ze zahraničí

Přijímáte služby ze zahraničí? Dejte si pozor na následující daňová úskalí

V článku se seznámíte s hlavními daňovými povinnostmi při pořízení služeb ze zahraničí. Zjistíte, jaký je rozdíl z pohledu DPH mezi osobou identifikovanou k dani a plátcem DPH, že uznatelnost nákladů musíte doložit, a také co Vás čeká v případě, pokud obchodujte s daňovým nerezidentem.
(Celý článek zde)

Měsíční povinnosti spojené s vedením mzdové agendy

Jaké jsou pravidelné měsíční povinnosti spojené s vedením mzdové agendy?

Sjednáním pracovněprávního vztahu vznikají povinnosti nejen vůči zaměstnanci, ale také ve vztahu k různým institucím. Přinášíme přehled měsíčních povinností zaměstnavatele. Máte alespoň jednoho zaměstnance a zvažujete vést mzdovou agendu svépomocí?
(Celý článek zde)

Nejčastější chyby při sestavovaní účetní závěrky

7 nejčastějších chyb při sestavování účetní závěrky. Děláte je také?

Každá účetní jednotka má dle Zákona o účetnictví č. 563/1991 Sb. povinnost vést účetnictví správně, úplně, průkazně, srozumitelně a přehledně. Jenže termíny podání účetní závěrky se blíží a pod tlakem spousta lidí chybuje. I malé pochybení Vám může v budoucnu přidělat starosti.
(Celý článek zde)

Účetnictví v době krize

Účetnictví v době krize

Prochází Vaše firma náročným obdobím? Pak to rozhodně neberte jako záminku k tomu, abyste zanedbávali administrativu kolem účetnictví a doufali, že na Vás nepřijde kontrola. Správně vedené účetnictví Vám totiž napoví, kudy z krize ven – a navíc Vám zajistí, že nebudete ke všem ostatním starostem řešit ještě pokutu od finančního úřadu.
(Celý článek zde)

Proč svěřit účetnictví profesionálům?

Proč svěřit účetnictví profesionálům?

Už vás nebaví věnovat čas a energii vedení účetnictví a neustále se obávat, že někde uděláte chybu? Naučte se delegovat a svěřte nutnou administrativu profesionálům, kteří jí opravdu rozumí. Ušetříte spoustu času a budete mít jistotu, že splníte všechny předpisy, takže se můžete naplno věnovat řízení své firmy – a...
(Celý článek zde)

Novinka daně

Daně a účetnictví v době koronaviru: Podívejte se na všechna nová opatření

Koronavirus, který se aktuálně žene napříč Evropou, změnil dosavadní život a chod věcí ve všech aspektech. Má také dopady na ekonomiku fungování většiny společností – od zavedení homeoffice, přes snížení tržeb až po (dočasné) uzavření provozoven z...
(Celý článek zde)