Zpět
|Novinky

Daňový kalendář na září 2023

danovy kalendar

Významná data a přehled nad mini je u daňových povinností klíčové. Přinášíme proto náš pravidelný daňový kalendář, který je vaším průvodcem pro daňové záležitosti. Dodržováním těchto termínů se vyhnete nepříjemným sankcím a zbytečným komplikacím. Co nepropásnout v září, najdete v dnešním článku.

Do 15. 9. 2023 musí lidé s vysokými příjmy, kteří platili za rok 2022 daň z příjmů vyšší než 150 tisíc Kč, zaplatit čtvrtletní zálohu na daň. Tuto zálohu je nutné platit každý kvartál a dosahuje výše 25 % z poslední zaplacené daně z příjmů.

Paušální záloha za srpen 2023

Do 20. 9. 2023 mají zaměstnavatelé povinnost uhradit paušální zálohu za srpen 2023, což je měsíční odvod úhrnu sražených záloh na dani z příjmů. Tento průběžný odvod umožňuje rozložení daňové povinnosti a snižuje riziko nedoplatků při podání daňového přiznání. Paušální záloha zajišťuje státu finance pro veřejné služby a další projekty.

DPH za srpen 2023

Pondělí 25. 9. 2023 je klíčovým dnem pro podání daňového přiznání a pro zaplacení DPH za srpen 2023 pro plátce DPH. Ti, kdo jsou zavázáni k placení daně z přidané hodnoty na základě svých obchodních transakcí a částek spojených s DPH, jsou povinni podat toto daňové přiznání. Stejně jako obvykle je toto datum i termínem pro podání souhrnného hlášení a kontrolního hlášení za srpen 2023.

Konec září je pro plátce DPH také důležitý

V rámci režimu OSS (One Stop Shop) musí plátci DPH zabývající se dovozem zboží podat do 30. 9. 2023 daňové přiznání a zároveň uhradit daň. Tento režim usnadňuje mezinárodním obchodníkům správu daní.

Do 30. 9. 2023 je také termín pro vrácení DPH z EU. To platí pro ty z vás, kdo jste plátci DPH a v rámci svého podnikání jezdíte do ciziny a nakoupíte tam pohonné hmoty, přenocujete, navštívíte veletrh nebo si tam například zaplatíte školení.

Využijte odborníků, kteří mají potřebné know-how

Pokud se vám zdá sledování všech termínů a změn v daňové legislativě náročné, nezapomeňte, že jsou tu odborníci, kteří jsou připraveni vám pomoci. Daňoví poradci využívají své vědomosti, všechny dostupné zdroje a vlastní know-how, aby svým klientům pomohli mít své finanční záležitost pod kontrolou. Jedině pak mají firmy čas na růst a rozvoj jejich podnikání.

Zajímá vás více zpráv z prostředí daňového poradenství, zpracování mezd či legislativy? Přečtěte si naše další články.