EKP Advisory na CFO Congressu 2025: finanční řízení bylo v centru pozornosti
Setkání více než 180 finančních ředitelů, ekonomů a lídrů z předních českých firem... to je CFO Congress. Místo, kde se potkává zkušenost s vizí. Ani letošní 14. ročník, který se uskutečnil 13. května v reprezentativních prostorách České národní banky, nebyl výjimkou. A my jsme byli u toho jako stříbrní partneři.
Kongres se nesl v duchu výzev, které důvěrně známe i z naší poradenské praxe: udržitelné investice, digitalizace, ESG reporting, výzkum a vývoj či kyberbezpečnost. V centru pozornosti byla otázka, jak nastavit finanční řízení tak, aby firmám poskytovalo pevný kurz i v době nejistoty.
EKP Advisory se do odborné debaty také zapojilo. Jan Kotala ve svém vystoupení otevřel téma zaměstnaneckých akciových programů (ESOP), které mohou být silným nástrojem pro udržení talentovaných zaměstnanců i zvýšení vnitřní motivace ve firmách. „ESOP je způsob, jak zaměstnance vtáhnout do podnikání samotného. Nejen odměnit za výsledky, ale vytvořit z nich skutečné spolutvůrce firemního úspěchu. V době, kdy je boj o talenty tvrdý, se z něj stává konkurenční výhoda,“ uvedl Jan Kotala, daňový poradce a jednatel EKP Advisory
Každoročně býváme součástí této debaty, a tak si i letos ze CFO Congressu odnášíme nové impulsy, které proměníme v konkrétní doporučení pro naše klienty – tedy firmy, jež chtějí růst a rozvíjet se i v době změn.
Podívejte se na naše další články ze světa daní, daňového poradenství a financí. Najdete nás na EKP Advisory, Facebook či LinkedIn.