Přednášky a konference

Nemovitost z pohledu daní

Link: https://www.certifikace-ucetnich.cz/nemovitosti-z-pohledu-dani

Termín: 14. 02. 2024 / 09.00–14.00 / webinář

Lektor: Jan Tecl

Organizátor:

Anotace:

Jaké změny nedávno proběhly s dopadem na aktuálně vlastněné nemovitosti? Jaké typy nájmu mohou být aktuálně s DPH? Jak postupovat v případě rozestavěné budovy nebo v rekonstruované budově? Jaký pohled má Finanční správa? Které nárokované DPH je třeba „hlídat“? Jaký je správný postup při vracení dříve nárokované DPH? Jakým způsobem je možné eliminovat negativní vlivy? Jakým způsobem přistupovat z pohledu DPH k platbám za elektřinu/vodu? Jakým způsobem se daní příjmy z pronájmu z pohledu daně z příjmů? Jakým způsobem odepisovat nemovité věci? Jaké další náklady je možné aplikovat proti souvisejícím příjmům? Nejčastější chyby v oblasti nemovitých věcí z pohledu DPH a DPPO.

Digitalizace a automatizace finanční účtárny podniků

Link: https://www.kursy.cz/digitalizace-a-automatizace-financni-uctarny-podniku-productsmdau/

Termín: 27. 02. 2024 / 09.00–12.00 / webinář

Lektor: Jan Kotala

Organizátor:

Anotace:

Seminář pro majitele, finanční ředitele a hlavní účetní, kteří mají zájem o automatizaci a zefektivňování finančního oddělení.

 • Datová integrace s partnery a mezi a mezi společnostmi - EDI (electronic data interchange).
 • Datová integrace mezi systémy a softwarem - API (application programmatic interface).
 • Práce s dokumenty a jejich digitalizace.
 • Vytěžování faktur a schvalovací procesy (digitální podpisy).
 • Automatizace práce a rozhodování ve finančních odděleních Rozhodovací logika a komplexnější rozhodovací úlohy.
 • Daňové kontroly – jak se připravit a jak jimi projít

  Link: Quanda Marketing Tools (onquanda.com)

  Termín: 29.02.2024 / 09.30–12.00

  Lektor: Jan Kotala, Zuzana Tregnerová

  Organizátor:

  Anotace:

  Seminář Vám přinese praktické rady a tipy jak se připravit na daňovou kontrolu a jak jí co nejlépe zvládnout. Projdeme společně jednotlivé fáze kontroly od jejího zahájení po ukončení. Upozorníme na stěžejní „milníky“ a vysvětlíme Vám význam jednotlivých dokumentů, se kterými se v průběhu kontroly setkáte. Podcenění včasné reakce na některé z nich by totiž mohlo mít negativní daňový dopad. V závěru se dotkneme sankcí, které souvisí s případným doměřením daně a dáme Vám několik rad a tipů k jejich minimalizaci. Jako malý bonus nahlédneme i za ukončení celé kontroly a odpovíme Vám na otázku „Co mám dělat, pokud nejsem spokojen s výsledkem kontroly?“

  Náklady na marketing z daňového a účetního pohledu

  Link: https://vox.cz/kurzy/naklady-na-marketing-z-danoveho-a-ucetniho-pohledu-6/?termin=340898

  Termín: 01.03.2024 / 09.00–14.00 / seminář

  Lektor: Petr Kolář, Michal Škrabiš

  Organizátor:

  Využijte slevu ve výši 20 % ze základní ceny bez DPH na tento seminář. Doplňte heslo „EKP“ do pole „Chci přidat důležitou poznámku“ v e-shopu při objednávání.

  Anotace:

  Zabýváte se vy nebo vaše společnost marketingovými aktivitami? Chcete si být jistí, že z pohledu daní jsou tyto marketingové aktivity uplatňovány správně? Chystaný webinář se bude zabývat definicí marketingových nákladů a jejich uplatňování z pohledu zákona o daních z příjmů, daně z přidané hodnoty a jejich vazbou na účetnictví. Díky webináři se dozvíte praktické příklady, aktuální související judikaturu a budete schopni identifikovat rizikové oblasti marketingových nákladů z daňové a účetní oblasti.

  Daně a účetnictví u developerů a vlastníků nemovitostí aktuálně a pro rok 2024

  Link: https://vox.cz/kurzy/dane-a-ucetnictvi-u-developeru-a-vlastniku-nemovitosti-aktualne-a-pro-rok-2024-2/?termin=340889

  Termín: 05.03.2024 / 09.00 – 16.00 / seminář / webinář

  Lektor: Jan Kotala, Jan Tecl

  Organizátor:

  Využijte slevu ve výši 20 % ze základní ceny bez DPH na tento seminář. Doplňte heslo „EKP“ do pole „Chci přidat důležitou poznámku“ v e-shopu při objednávání.

  Anotace:

  Seminář je určen zejména pracovníkům developerských a stavebních korporací, pronajímatelům, nájemcům a vlastníkům nemovitostí, jejich účetním a daňovým pracovníkům, dále daňovým poradcům, auditorům, případně dalším, které dané téma zajímá. Cílem semináře je seznámit vás s daňovými dopady developerských projektů od přípravné fáze (předprojektová příprava) přes realizační fázi (projektová příprava a výstavba) až po závěrečnou fázi (prodej či nájem), a to ve vztahu k daním z příjmů, DPH, dani z nabytí nemovitých věcí a dani z nemovitých věcí.

  Opravy chyb v daních a účetnictví

  Link: https://www.notiavzdelavani.cz/webinar/webinar-opravy-chyb-v-danich-a-ucetnictvi-2024-19-3-2024.htm

  Termín: 19.03.2024 / 09.00 – 12.00 / webinář

  Lektor: Jan Tecl

  Organizátor:

  Anotace:

  Určeno pro účetní, finanční ředitele a další osoby, které tato problematika zajímá Co se dozvíte:

 • Opravy chyb v účetnictví – chyba vs. zpřesnění odhadu
 • DPPO – způsob opravy, lhůta pro opravu
 • DPH – způsob opravy, lhůta pro opravu
 • Daňový řád – lhůta pro opravu
 • Související judikatura
 • Dotazy účastníků
 • Převodní ceny

  Link: https://www.certifikace-ucetnich.cz/prevodni-ceny-4901

  Termín: 27.03.2024 / 09.00–12.00 / webinář

  Lektor: Lukáš Eisenwort

  Organizátor:

  Anotace:

  Seminář je určen zejména finančním ředitelům, finančním manažerům, hlavním účetním a kontrolorům ve finančních odděleních.

  Na semináři zjistíte, zda jsou rizika převodních cen ve vašem podniku aktuálním tématem. Dozvíte se, jak finanční správa přistupuje ke kontrole převodních cen a jak se na ni připravit. Ukážeme vám rozsah dokumentace převodních cen a úskalí jednotlivých metod.

  Kromě poradenské činnosti klademe důraz také na vzdělávání a nabyté vědomosti předáváme dál. Věnujeme se zejména dani z příjmů, dani z přidané hodnoty, mezinárodnímu zdanění, daňovým dopadům přeměn a účetnictví a také převodním cenám.

  Máme přístup k legislativním změnám, novinkám a trendům v oboru daní a účetnictví, díky čemuž podáváme vždy správné a užitečné informace.

  Připravujeme pravidelné semináře k daním v marketingu a konferenci pro Wolters Kluwer

  Společnost Wolters Kluwer je globální poskytovatel odborných informací, softwarových řešení a služeb nejen pro účetní a daňové specialisty. Wolter Kluwer

  Připravujeme pravidelné, tak jednorázové a více specializované semináře pro 1. VOX

  Společnost 1. VOX je přední vzdělávací agenturou, která působí na trhu více jak 25 let.

  Využijte slevu ve výši 20 % ze základní ceny bez DPH na webináře a semináře vedené našimi daňovými poradci u společností 1.VOX a.s. Jak na to? Doplňte heslo „EKP“ do pole „Chci přidat důležitou poznámku“ v e-shopu při objednávání.

  Sleva bude zohledněna až při zpracování objednávky na zálohové faktuře, kterou klient obdrží e-mailem od 1. VOX a.s. do 5 pracovních dnů.

  1. Vox

  Působení na VŠE a lektorská činnost

  Zakládající partner Lukáš Eisenwort občasně působí také na akademické půdě jako lektor bakalářských a magisterských oborů zaměřených na daňovou oblast.

  • Vedené předměty:

   • Základní kurz daní
   • Kurz přímých daní pro vedlejší specializace
   • Kurzy nepřímých daní pro hlavní i vedlejší specializace