Přednášky a konference

Daňové kontroly

Link: Akce (dotoho.pro)

Termín: 03.10.2023 / 16.00–19.00 / webinář

Lektor: Jan Kotala, Tomáš Vrána

Organizátor:

Anotace:

Seminář Vám přinese praktické rady a tipy jak se připravit na daňovou kontrolu a jak jí co nejlépe zvládnout. Projdeme společně jednotlivé fáze kontroly od jejího zahájení po ukončení. Upozorníme na stěžejní „milníky“ a vysvětlíme Vám význam jednotlivých dokumentů, se kterými se v průběhu kontroly setkáte. Podcenění včasné reakce na některé z nich by totiž mohlo mít negativní daňový dopad. V závěru se dotkneme sankcí, které souvisí s případným doměřením daně a dáme Vám několik rad a tipů k jejich minimalizaci.

Převodní ceny prakticky

Link: https://www.kursy.cz/prevodni-ceny-prakticky-productsmtrcw/

Termín: 13.10.2023 / 09.00–14.00 / seminář

Lektoři: Jan Kotala, Lukáš Eisenwort

Klienti EKP mohou získat zvýhodněnou cenu. Napište na e-mail

Organizátor:

Anotace:

Na semináři zjistíte, zda jsou rizika převodních cen ve vašem podniku aktuálním tématem. Dozvíte se, jak finanční správa přistupuje ke kontrole převodních cen a jak se na ni připravit. Ukážeme vám rozsah dokumentace převodních cen a úskalí jednotlivých metod.


Seminář je určen zejména finančním ředitelům, finanční manažerům, hlavním účetním a kontrolorům ve finančních odděleních.

Daňové novinky v roce 2024 po ozdravném balíčku

Link:

Termín: 17.10.2023 / 15.00 – 17.30 / webinář

Lektoř: Jan Kotala, Michal Škrabiš

Organizátor:

Anotace:

Přehled změn v rámci daňového ozdravného balíčku platného od roku 2024 z pohledu dopadů na hospodaření firem, na ekonomické a finanční řízení firem a na otevřené projekty.


Seminář je určen pro finanční nebo obchodní ředitele, majitele firem, projektové manažery, statutární orgány, management společností.

Daňové novinky a jejich dopady

Link: Daňové novinky a jejich dopady na hospodaření firem od roku 2024 – Vzdělávání VOX

Termín: 23.10.2023 / 09.00 – 12.00 / webinář - seminář

Lektoři: Jan Kotala, Michal Škrabiš

Využijte slevu ve výši 20 % ze základní ceny bez DPH na tento seminář. Doplňte heslo „EKP“ do pole „Chci přidat důležitou poznámku“ v e-shopu při objednávání.

Organizátor:

Anotace:

Přehled změn v rámci daňového ozdravného balíčku platného od roku 2024 z pohledu dopadů na hospodaření firem, na ekonomické a finanční řízení firem a na otevřené projekty.


Seminář je určen pro finanční nebo obchodní ředitele, majitele firem, projektové manažery, statutární orgány, management společností.

Plánované změny ve mzdách od roku 2024 pohledem zaměstnavatele (daňový balíček a novela zákoníku práce)

Link:

Termín: 23.10.2023 / 14.00 – 15.30 / webinář

Lektoři: Jan Kotala

Organizátor:

Anotace:

Máte vlastní firmu nebo jste ve vedení firmy se zaměstnanci? Tento podzim projde daňová a účetní legislativa největšími změnami za posledních dvacet let včetně zákoníku práce. Na webináři se dozvíte, jaké změny se plánují a jak se v praxi dotknou vás jako zaměstnavatelů.

Svěřenské fondy, nadační fondy a nadace ve správě soukromého majetku – právní a daňový pohled

Link: Mezigenerační předání (rodinného) bohatství (ideálně dobře připravené) – vybrané aktuální právní a daňové aspekty, včetně svěřenských fondů a dědického práva (online - živé vysílání) - 24.10.2022 - E-shop | epravo.cz

Termín: 24.10.2023 / 09.00–12.00 / webinář

Lektoři: Jan Kotala

Organizátor:

Anotace:

Dobře nastavené předání majetku nepoškodí rodinné vztahy a předávané hodnoty ochrání. České právo v tomto ohledu poskytuje řadu vhodných instrumentů, kterými lze výše uvedená rizika eliminovat. Ať už se jedná o svěřenské fondy, nadační fondy či instrumenty dědického práva, které jsou, při vhodném použití, vhodným nástrojem pro nastavení pravidel mezigeneračního předání a správu.


Pro předání majetku je též zásadní daňový rámec, který nelze při plánování mezigeneračního transferu bohatství opominout.

Daňové novinky v roce 2024 po ozdravném balíčku

Link: https://events.teams.microsoft.com/event/ea2f4334-19b6-460a-8168-c3ab42cef846@c4f2df5e-8f2a-4633-96fe-843e001cc414

Termín: 31.10.2023 / 09.00 – 12.00 / webinář

Lektoři: Jan Kotala

Organizátor:

Anotace:

Daňové novinky v roce příjmů PO Zvýšení sazby nemocenského pojištění pro zaměstnance Zvýšení daně z nemovitých věcí a zavedení pravidelné valorizace Omezení výjimek na dani z příjmů PO Zrušení či snížení úlev na dani z příjmů FO Úprava odvodové zátěže OSVČ Posun prahu 23% daně z příjmů FO ze čtyřnásobku na trojnásobek průměrné mzdy. Zastropování úlev z odvodů pro dohody o provedení práce Zvýšení daně z lihu Omezení osvobození při prodeji cenných papírů a podílů v obchodních společnostech. Redukce sazeb DPH a snížení daně

Kromě poradenské činnosti klademe důraz také na vzdělávání a nabyté vědomosti předáváme dál. Věnujeme se zejména dani z příjmů, dani z přidané hodnoty, mezinárodnímu zdanění, daňovým dopadům přeměn a účetnictví a také převodním cenám.

Máme přístup k legislativním změnám, novinkám a trendům v oboru daní a účetnictví, díky čemuž podáváme vždy správné a užitečné informace.

Připravujeme pravidelné semináře k daním v marketingu a konferenci pro Wolters Kluwer

Společnost Wolters Kluwer je globální poskytovatel odborných informací, softwarových řešení a služeb nejen pro účetní a daňové specialisty. Wolter Kluwer

Připravujeme pravidelné, tak jednorázové a více specializované semináře pro 1. VOX

Společnost 1. VOX je přední vzdělávací agenturou, která působí na trhu více jak 25 let.

Využijte slevu ve výši 20 % ze základní ceny bez DPH na webináře a semináře vedené našimi daňovými poradci u společností 1.VOX a.s. Jak na to? Doplňte heslo „EKP“ do pole „Chci přidat důležitou poznámku“ v e-shopu při objednávání.

Sleva bude zohledněna až při zpracování objednávky na zálohové faktuře, kterou klient obdrží e-mailem od 1. VOX a.s. do 5 pracovních dnů.

1. Vox

Působení na VŠE a lektorská činnost

Zakládající partner Lukáš Eisenwort občasně působí také na akademické půdě jako lektor bakalářských a magisterských oborů zaměřených na daňovou oblast.

  • Vedené předměty:

    • Základní kurz daní
    • Kurz přímých daní pro vedlejší specializace
    • Kurzy nepřímých daní pro hlavní i vedlejší specializace