Zpět
|Blog

EKP Advisory se zúčastnilo soutěže Daňař roku

EKP_Danova nadeje

Mladý daňový poradce z EKP Advisory, Vojtěch Bouřil, nedávno zaznamenal úspěch v soutěži Daňař roku. V kategorii Daňová naděje se umístil šestý, a i vzhledem ke svému mládí to vnímá jako skvělý odrazový můstek pro budoucí kariéru. My tento úspěch nevnímáme jen jako jeho osobní vítězství, ale i jako poctu pro celou naši společnost.

Vojta nám k účasti v soutěži poskytl krátký rozhovor.

Jaký přístup nebo strategii považuješ za klíčovou pro úspěch v oblasti daňového poradenství?

Vojtěch: Za mě je určitě důležité se pravidelně vzdělávat. Daně a účetnictví je velmi dynamická oblast a bez nějakého soustavného vzdělávání to opravdu nejde. Nicméně, ač se to může zdát úsměvné, tak daně určitě nejsou jedinou oblastí, které by dnes měli daňoví poradci věnovat pozornost. V dnešní době, kdy vznikají stále nové a nové technologie, jakou jsou AI a podobné vychytávky, je třeba neustále držet krok s dobou, aby člověku takzvaně „neujel vlak“.

Daňoví poradci se musí denně vyrovnávat s různými výzvami. Jaké jsou pro Tebe ty největší výzvy?

Vojtěch: Já osobně jsem stále na začátku kariéry, takže je pro mě po pravdě výzvou téměř vše nové, co přijde. Ke všemu se však snažím vždy přistoupit maximálně zodpovědně a nad vším se pořádně zamyslet. Doposud jsem naštěstí všechno vždy zvládl.

Můžeš nám přiblížit nějaký případ, kdy se Ti povedlo výrazně optimalizovat daňovou situaci klienta?

Vojtěch:Vzhledem k tomu, že jsem doposud s kolegy v kanceláři pracoval zejména na daňových sporech, které se táhnou někdy i řadu let, tak jsem se zatím žádného kýženého výsledku nedočkal. Každopádně mnohdy v kontrolách hrajeme o milionové částky, takže se těším až nějaké to kladné rozhodnutí také budu držet v ruce.

Dobrý daňový poradce své vědomosti v oblasti daňové legislativy neustále rozšiřuje. Jak se v tomto směru vzděláváš Ty?

Vojtěch: Snažím se sledovat různé novinky, číst odborné články. Občas si otevřu i odbornou literaturu. Když je pro mě nějaká oblast relevantní více, tak samozřejmě novinky zkoumám přímo v zákonech. Velké plus jsou pro mě i naše interní školení v EKP, kde se s kolegy vzděláváme vzájemně.

Úspěch Vojty v soutěži Daňař roku je jen jedním z mnoha milníků, kterých již dosáhl v takto mladém věku. A my jemu i všem našim kolegům přejeme mnoho zdaru v této soutěži i do dalších let!

Máte-li zájem o další aktuality, sledujte nás na EKP Advisory, Facebook či LinkedIn.