Zpět
|Novinky

CFO Congress se věnoval nejisté době a umělé inteligenci

EKP partner CFO

Ve středu 10. května 2023 jsme se účastnili největšího setkání finančních ředitelů a ředitelek v České republice v tomto roce. CFO Congress se konal v reprezentativních prostorách České národní banky a hlavním tématem bylo Finanční řízení v nepředvídatelné době. Akce jsme se účastnili jako jedni z partnerů a kromě nás tam bylo více než 200 expertů z oblastí financí. Řešily se především faktory ovlivňující míru inflace, aktuální data z trhu práce a jeho budoucího vývoje a také technologie pro finanční řízení a výzvy s nimi spojené.

„CFO Congress pro nás byla výzva, máme možnost se zde prezentovat, vyjádřit své názory a rozšiřovat síť svých kontaktů,“ říká Jan Kotala, jednatel společnosti EKP Advisory. „*Důležitým tématem, které se na kongresu řešilo, byly pokročilé technologie, jako je například umělá inteligence. Díky aplikaci Wflow s tím také máme zkušenost a víme, že pokud budeme chtít být v oboru účetního a finančního poradenství v budoucnu efektivní, tak to bude nedílnou součástí naší práce,“* dodává Kotala.

Mohou převodní ceny pálit?

EKP Advisory v České národní bance všechny účastníky zvala mimo jiné na svůj seminář „Pálí vás převodní ceny?“, který se bude na stejném místě konat 13. října 2023. Přednáška se bude věnovat praktické stránce převodních cen (potřebná dokumentace, příprava benchmarku, aktuální vývoj v převodních cenách po covidu, po energetické krizi a při inflaci) a provede jí Lukáš Eisenwort, partner a daňový poradce. Přihlásit se lze na internetových stránkách společnosti.

Více informací naleznete na www.ekp.cz.