Zpět
|Blog

Jak ideálně řešit účetnictví ve vaší firmě? Svěřte ho profesionálům

danove-poradenstvi

Už vás nebaví věnovat čas a energii vedení účetnictví a neustále se obávat, že někde uděláte chybu? Naučte se delegovat a svěřte nutnou administrativu profesionálům, kteří jí opravdu rozumí. Ušetříte Váš čas a budete mít jistotu, že splníte všechny předpisy, takže se můžete naplno věnovat řízení své firmy – a v noci klidně spát.

Máte občas pocit, že jako majitel firmy musíte být odborníkem na vše od právních předpisů až po sociální sítě? Zatímco na firemních poradách a při důležitých rozhodnutích vás nikdo zastoupit nemůže, některé úkoly je snadné delegovat – a účetnictví k nim bezpochyby patří.

POTŘEBUJE VAŠE FIRMA VLASTNÍ ÚČETNÍ ODDĚLENÍ?

Rozhodli jste se svěřit administrativu zkušené účetní? Pak si dobře spočítejte, jestli se Vám vyplatí zaměstnávat ji na plný úvazek. Kromě nákladů na její mzdu musíte vzít v úvahu také pořízení počítače, softwaru a dalšího technického vybavení, proplácení pravidelných školení i odborné literatury a kompletní zařízení pracovního místa. Menším a středním firmám se proto většinou vyplatí účetnictví delegovat na externí firmu, jako je EKP Advisory.

Kromě nižších nákladů Vám s externí účetní odpadá i administrativa spojená se zaměstnáváním pracovníků a starosti s jejich dovolenou, nemocenskou či fluktuací.

I pokud byste se rozhodli zřídit ve své firmě vlastní účtárnu, můžete delegovat například mzdové účetnictví nebo využívat odborných poradenských služeb ve složitějších situacích, a to i jednorázově.

MÍT POŘÁDEK V ÚČETNICTVÍ JE K NEZAPLACENÍ

Když svěříte vedení účetnictví profesionálům, nemusíte se obávat toho, že by Vás mohla vyjít draho Vaše vlastní chyba nebo chyba Vaší interní účetní. Seriózní externí dodavatelé daňových a účetních služeb mají profesní pojistku, která Vás chrání i v případě, že udělají chybu.

ZKUŠENÍ EXTERNISTÉ VÁM PORADÍ V KAŽDÉ SITUACI

V externích účetních firmách pracují kvalifikovaní odborníci, kteří se neustále vzdělávají a díky svým dlouholetým zkušenostem jsou experty ve svém oboru. Protože mají přehled o veškeré platné legislativě a perfektně se orientují v aktuálních změnách a trendech, bez váhání Vám poradí i ve složitých situacích.

ucetni