Zpět
|Novinky

Daňový kalendář na červenec 2024

danovy kalendar EKP

Klíčovou roli v daňových povinnostech hraje přehled o důležitých termínech. Proto vám přinášíme náš pravidelný daňový kalendář, který vás provede všemi daňovými záležitostmi. Dodržováním těchto termínů se vyhnete nepříjemným sankcím a zbytečným problémům. V dnešním článku se dozvíte, na co v červenci nezapomenout.

Již brzy uplyne důležitý termín 3. 7. 2024, který je klíčový pro podání daňového přiznání a úhradu daně za rok 2023, a to má-li poplatník povinný audit nebo nepodal daňové přiznání v základní lhůtě a podal ho za něj daňový poradce.

Paušální záloha za červen 2024

Do 20. 7. 2024 mají zaměstnavatelé povinnost uhradit paušální zálohu za červen 2024, což je měsíční odvod úhrnu sražených záloh na dani z příjmů. Tento průběžný odvod umožňuje rozložení daňové povinnosti a snižuje riziko nedoplatků při podání daňového přiznání. Paušální záloha zajišťuje státu finance pro veřejné služby a další projekty.

DPH za červen

Čtvrtek 25. 7. 2024 je klíčovým dnem pro podání daňového přiznání a pro zaplacení DPH za červen 2024 pro plátce DPH. Ti, kdo jsou zavázáni k placení daně z přidané hodnoty na základě svých obchodních transakcí a částek spojených s DPH, jsou povinni podat toto daňové přiznání. Stejně jako obvykle je toto datum i termínem pro podání souhrnného hlášení a kontrolního hlášení za červen 2024.

Konec července si také pohlídejte

V rámci režimu OSS (One Stop Shop) musí plátci DPH zabývající se dovozem zboží nebo jsou v režimu mimo EU či v EU podat do 31. 7. 2024 daňové přiznání a zároveň uhradit daň. Tento režim usnadňuje mezinárodním obchodníkům správu daní. U daně z příjmů je středa 31. 7. také důležitá, je totiž lhůtou pro odvod srážkové daně podle zvláštní sazby za červen 2024.

Zajímá vás více zpráv z prostředí daňového poradenství, zpracování mezd či legislativy? Přečtěte si naše další články.