Zpět
|Blog

TOP 5 klíčových vlastností dobrého daňového poradce

EKP_TOP 5-dobreho-danoveho poradce

Každý, kdo se pohybuje ve světě financí a podnikání, ví, jak důležité je mít kvalitního daňového poradce. Podnikatelé se soustředí na maximalizaci zisků společnosti a nemají čas se zabývat složitými daňovými předpisy. A od toho tu jsou odborníci na daňové poradenství. Co ale dělá z daňového poradce skutečného odborníka? V tomto článku „Jak vybrat dobrého daňového poradce“ jsme se dozvěděli, podle čeho si takového odborníka zvolit. Dnes se zaměříme na pět vlastností, které by měl mít každý daňový poradce.

1. Pečlivost – detaily jsou pro daňového poradce důležité

Pečlivost je základní vlastností každého dobrého daňového poradce. Detaily v daňových předpisech mohou být složité, a i drobné chyby mohou mít pro klienta nedozírné následky. Skvělý daňový poradce neváhá svůj čas věnovat i malým drobnostem, aby předešel případným chybám a sankcím.

2. Systematičnost – práci je nutné zorganizovat

Systematičnost je klíčová pro efektivní řízení daňových záležitostí. Daňový poradce má propracovaný systém práce, který mu umožňuje správně si vše organizovat a sledovat daňové povinnosti svých klientů. Tím si pojistí, že mu neunikne žádný termín a že povede v patrnosti všechny důležité informace.

3. Flexibilita – svět daní se často mění

Svět daní je dynamický a neustále se mění. Proto je flexibilita neméně důležitá než vše ostatní. Daňový poradce by měl umět na změny v daňové legislativě rychle reagovat a přizpůsobit strategie svým klientům vždy tak, aby nehrozilo žádné riziko.

4. Empatie – schopnost vcítit se do situace

Empatie je důležitá v každém oboru, daňové poradenství nevyjímaje. Schopnost porozumět individuálním potřebám klientů je zásadní pro budování důvěry a dlouhodobých vztahů. Skvělý daňový poradce se dokáže vcítit do situace klienta a nabídne mu nejen profesionální, ale i osobní podporu.

5. Diskrétnost – citlivé informace jsou v bezpečí

Jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou by měl mít každý respektovaný daňový poradce, je diskrétnost. Důvěra mezi klientem a poradcem je základem pro úspěšnou spolupráci. Proto je nezbytné, aby daňový poradce zachoval absolutní diskrétnost při zacházení s citlivými informacemi klienta. Klient musí mít jistotu, že budou jeho osobní a obchodní údaje v naprostém bezpečí a nebudou zneužity.

Potřeba je víc než jen pět dobrých vlastností

Kromě těchto pěti vlastností dobrého daňového poradce poznáte i například podle dochvilnosti a neustálého vzdělávání. Dochvilnost je zásadní pro každou profesi, pro daňového poradce je však zásadní hlídat termíny v daňovém kalendáři, aby klientovi nezpůsobil žádnou škodu či problém. A protože je daňová legislativa neustále se vyvíjející obor, tak se daňový poradce musí neustále vzdělávat a udržovat si aktuální přehled v oboru.

Máte-li zájem o další aktuality, sledujte nás na EKP Advisory, Facebook či LinkedIn.