Zpět
|Novinky

Odborné konference a více než třicet seminářů – i to byl pro nás rok 2023

Konference TaxForum

Rok 2023 byl u nás v EKP Advisory velmi aktivní obdobím. Navázali jsme řadu mediálních partnerství s odbornými tituly a účastnili jsme se konferencí, kongresů, seminářů, webinářů a významných galavečerů. Minulý rok byl pro nás tedy zásadní nejen v poskytování kvalitních služeb našim klientům, ale také v posílení odborného povědomí a rozšíření spolupráce v oblasti daňového poradenství. Přinášíme vám přehled hlavních událostí a aktivit, které jsme loni organizovali nebo se na nich podíleli.

Prvním významným kongresem, který jsme loni navštívili a kde jsme zároveň vystupovali jako stříbrní partneři, byl E-commerce Day konaný 25. března 2023 v brněnském Impact Hubu. Tato událost byla velmi důležitá pro všechny nadšence a majitele e-shopů a i my jsme se zde zapojili workshopem o daních v mezinárodním prostředí, v němž jsme kladli důraz především na naše četné zkušenosti s one-stop-shop (OSS).

S digitalizací účetnictví máme zkušenosti

V květnu jsme se účastnili největšího setkání finančních ředitelů v České republice – CFO Congress 2023. Akce jsme se účastnili jako stříbrný partner a navázali jsme tam četné nové spolupráce. „Na kongresu jsme s účastníky mimo jiné řešili téma umělé inteligence, se kterou máme díky aplikaci Wflow velké zkušenosti. Pro účetní a daňové poradenství je to velmi efektivní,“ říká Jan Kotala, jednatel společnosti EKP Advisory.

Stali jsme se partnery konference Digitalizace účetnictví, která se konala 11. října 2023. S digitalizací máme bohaté zkušenosti, a proto jsme zde představili případovou studii z naší praxe.

Pro daňové poradenství byl listopad aktivním měsícem

V listopadu jsme se podívali do pražského Paláce Žofín, kde jsme měli možnost spolupracovat na galavečeru Právnická firma roku 2023, který pořádala společnost EPRAVO.cz. Pro tuto příležitost jsme pro jednoho z oceněných nechali firmou Česká pera zhotovit dokonalou repliku pera, které získal prezident Petr Pavel při své inauguraci.

Téhož měsíce jsme se zúčastnili Československého daňového a účetního kongresu v Mikulově, kde náš kolega Jan Tecl představil problematiku mezinárodního zdanění právnických osob.

Spoluorganizovali jsme také dlouho očekávanou konferenci TAX FORUM, která proběhla ve středu 29. listopadu 2023 a jež se věnovala největším daňovým změnám posledního desetiletí. „Zpráva k daňovým změnám má 723 stran. Díváme se na největší daňovou revoluci, která se tady udála. Naposledy v roce 2009 za vlády Mirka Topolánka,“uvádí Jan Kotala, který akci zároveň i moderoval.

Loni jsme participovali na více než třiceti seminářích

Kromě společenských a odborných akcí jsme v loňském roce navázali spolupráci i s několika odbornými tituly, pro něž naši kolegové zpracovali důležitá témata z oblasti daňového poradenství. Dále jsme organizovali a spolupodíleli se na více než třiceti seminářích či webinářích. Rok 2023 byl pro nás plný úspěšných setkání, nových partnerství a rozšiřování odborných znalostí. Jsme nadšení z toho, co nám minulý rok přinesl, a těšíme se na další spolupráci a inovace v oblasti daňového poradenství v roce 2024.

Podívejte se na naše další články ze světa daní, daňového poradenství a financí. Najdete nás na EKP Advisory, Facebook či LinkedIn.